De eerste brug is in 1888 gebouwd door de firma Cockerill uit Luik. De lantaarns, "kandelabers" zijn in 1894 gemaakt door de firma Van Aerschot uit Antwerpen. De lantaarns werden gevoed uit de stedelijke gasfabriek van Maaseik. Op de foto is goed te zien hoe smal de doorgang was en was net groot genoeg voor paard en wagen. De brug is tijdens de 2e wereldoorlog opgeblazen door terugtrekkende Duitse troepen. Na de 1e wereldoorlog in November 1918 zijn over deze brug ca. 80.000 Duitsers via Roosteren, Dieteren en Susteren huiswaarts gekeerd. In de jaren 50 is de huidige brug gebouwd die over enkel jaren zal verdwijnen. In 2024 zal worden gestart met een nieuwe brug die iets zuidelijker komt te liggen. Deze werkzaamheden zal ik gaan volgen en foto's plaatsen op deze Blog. Op deze Blog staan er veel foto's van al deze periodes van 1888 tot heden. Le pont a été construit en 1888 par la société Cockerill de Liège. Les lanternes, « candélabres » ont été fabriquées en 1894 par la société Van Aerschot d’Anvers. Les lanternes provenaient de l’usine à gaz municipale de Maaseik. La photo montre clairement à quel point le passage était étroit et était juste assez grand pour le cheval et la calèche. Le pont a été détruit par les troupes allemandes en retraite pendant la 2ème guerre mondiale. Après la 1ère guerre mondiale en novembre 1918, environ 80 000 Allemands sont rentrés chez eux via Roosteren, Dieteren et Susteren.Dans les années 50 a été construit le pont actuel qui disparaîtra dans quelques années. En 2024, un nouveau pont sera mis en chantier qui sera situé un peu plus au sud. Je vais suivre ce travail et poster des photos sur ce blog. Sur ce blog, il y a beaucoup de photos de toutes ces périodes de 1888 à nos jours.

RECHTS IN HET MENU ONDER PAGINA'S ca. 500 FOTO'S EN ARTIKELEN OVER DE 1e WERELDOORLOG NOVEMBER 1918

dinsdag 24 maart 2009

Belgische zijde

Nederlandse zijde

Grenspalen 122A en 122B aan Nederlandse en Belgische zijde van de maasbrug.

maandag 23 maart 2009





Toekomststudie

vrijdag 20 maart 2009

Tekst op steen



Onthulling van steen



Steen geplaatst ter gelegenheid van de opening van de eerste grensmaaslocatie in september 2008. Steen is een restant van de oude maasbrug tussen Roosteren en Maaseik


September 2008

donderdag 19 maart 2009


December 2007



Januari 2008




Oktober 2007

woensdag 18 maart 2009






September 2007. Bij de peilers is watervaste specie op de stenen gegoten. De stenen rond de peilers zijn opnieuw verdeeld, hierbij zijn delen van de oude brug naarboven gekomen. Voor de werkzaamheden is gewacht op een laagwaterpeil en is er extra water afgevoerd via het Julianakanaal.

maandag 16 maart 2009




Augustus 2007

zondag 15 maart 2009


zaterdag 14 maart 2009


Maaswerken juli 2007. De bocht Roosteren is de eerste Grensmaaslocatie die is opgeleverd. Rijkswaterstaat Maaswerken heeft boven- en benedenstrooms van de brug tussen Roosteren en Maaseik over een lengte van ruim 1 km de Maas verruimd. Dit is gebeurd door grindafzettingen af te voeren en de hoge oevers deels af te graven of terug te leggen. Ook is er een stroomgeleidingsdam van zo’n 800 meter aangelegd, die er voor zorgt dat de brug tussen Roosteren en Maaseik het stromende Maaswater zo weinig mogelijk opstuwt.

vrijdag 13 maart 2009



Maasbrug en Maas januari 2007

donderdag 12 maart 2009

E.H. Pater Drs. Willem Sangers, kruisheer.
Geboren op18-01-1915 te Stevensweert, overleden op 06-07-1987 te Maaseik op 72-jarige leeftijd.


Kunstwerk symboliseert de onlosmakelijke verbondenheid over de Maas heen door in een inox-koord uitgevoerde dubbele knoop.





Zondag 12 september 1999 wordt het kunstwerk op de brug onthuld en de brug heet vanaf nu Pater Sangersbrug. Het kunstwerk is ontworpen door Gerard Segers uit Maaseik en uitgevoerd door Winand van Dinter uit Maaseik , de bronsgieter is Ludwig Cser uit Susteren.

maandag 9 maart 2009

Maasvallei met op achtergrond de Maasbrug

1968




Diverse jaartallen

zondag 8 maart 2009


Zicht op Maas vanuit Maaseik

Zicht op Maas vanuit Maaseik.


1952


Foto uit Roermond met stoomtram van de lijn Roermond-Echt-Roosteren.


Kaart met met trace stoomtram bij maasbrug Roosteren.

zaterdag 7 maart 2009

Houten noodbrug voor dat de nieuwe brug werd aangelegd.


Aanleg nieuwe brug. Amerikaanse houten noodbrug op achtergrond.


Met hijskranen worden de metalen elementen aangebracht op de stenen pijlers. Op de achtergrond is de houten noodbrug nog te zien.


Aanleg van de nieuwe brug in 1951. Houten noodbrug heeft dienst gedaan van 1945 tot 1951.

Engelse pontonbrug die kort hierop wordt vervangen door een houten noodbrug.